Biofeedback

Biofeedback

 

Biofeedback – na czym polega?

 

Biofeedback to inaczej biologiczne sprzężenie zwrotne – metoda, która wykorzystuje plastyczność mózgu. Pacjent otrzymuje podczas sesji zwrotną informację o zachodzących w jego organizmie zmianach stanu fizjologicznego, te zaś monitorowane są przez komputer. Można zatem powiedzieć, że Biofeedback to trening mózgu – bezinwazyjny, bezbolesny i, co najważniejsze, przyjemny dla dziecka.

 

Podczas sesji Biofeedback dziecko interaktywnie współpracuje z komputerem. Ma również możliwość wyboru rodzaju sygnału (animacja, gra, bajki). Terapeuta z kolei wyznacza małemu pacjentowi różnego rodzaju zadania, na które ten ostatni reaguje. Z czasem dziecko zaczyna zauważać, w jakich momentach aktywność jego mózgu wzrasta we właściwym paśmie częstotliwości fal, kiedy zaś w kierunku niepożądanym. W konsekwencji świadomie uczy się zmieniać ten wzorzec na właściwy, a jego mózg zaczyna pracować szybciej i bardziej efektywnie. 

 

Dla kogo trening Biofeedback?

 

Trening Biofeedback może okazać się bardzo pomocny w przypadku dzieci i młodzieży, u których występują różnego rodzaju dysfunkcje w pracy mózgu. Wskazaniem do udziału w treningu będą zatem m.in. ADHD i ADD, zespół Tourette’a, stany nerwicowe, problemy ze snem czy agresja. Biofeedback może sprawdzić się również w przypadku niskiej odporności dziecka na sytuacje stresowe, zaburzeniach psychosomatycznych, a także przy problemach z pamięcią, dysleksji, dysgrafii oraz przy problemach logopedycznych. 

 

Zastanawiasz się, czy Biofeedback będzie odpowiednim rodzajem treningu dla Twojego dziecka? Jeśli tak, już dziś skontaktuj się z naszym Centrum w celu umówienia spotkania – konsultacji. Nasi specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na Twoje pytania i rozwieją ewentualne wątpliwości. 

 

Serdecznie zapraszamy!