Natalia Chruściel-Janas

LOGOPEDA

Natalia Chruściel-Janas – absolwentka Filologii Polskiej i Logopedii Ogólnej na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie studiuje Neurologopedię z Wczesną Interwencją Logopedyczną na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, od trzech lat pracuje jako logopeda.

 

Pierwsze szlify zawodowe zdobywała w gabinetach logopedycznych, w ośrodkach terapeutycznych i na turnusach rehabilitacyjnych.

W swojej pracy kieruje się zasadą, że nasze życie bez możliwości komunikowania się stałoby się ogromnie trudne. Dlatego też, terapię swoich pacjentów prowadzi w myśl słów wypowiedzianych przez Ludwiga Wittgensteina — Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Mowa jest naszym łącznikiem ze światem i dzięki niej jesteśmy w stanie prawidłowo funkcjonować w społeczeństwie. W pracy, skupia się na szeroko pojętym rozwoju mowy. Prowadzone przez Natalię zajęcia dostosowane są do możliwości pacjenta, ukierunkowane na konkretne potrzeby. Nieustannie dąży do rozwijania swoich umiejętności i podnoszenia kwalifikacji. Do pracy podchodzi z pasją i zapałem, zbacza z utartych ścieżek i twórczo poszukuje nowych rozwiązań.

W życiu prywatnym jest pasjonatką botaniki, jej mieszkanie przypomina dżunglę, w którym oprócz egzotycznych roślin (wyhodowanych z nasion) spotkać można również skunksa – nietypowego czworonoga, którego jest szczęśliwą właścicielką.

 

Odbyte kursy i szkolenia:

Terapia ręki i zaburzeń motoryki małej I i II stopnia,

Logorytmika – ruch, słuch, słowo,

Afazja- diagnoza i terapia,

Afazja dziecięca i inne zaburzenia komunikacji. Objawy, diagnoza oraz terapia,

Autyzm diagnoza i terapia,

Programowanie języka,

Masaż logopedyczny od podstaw – podejście praktyczne,

Terapia logopedyczna dziecka z nieprawidłowościami funkcjonowania aparatu ustno-twarzowego,

Opóźniony rozwój mowy- diagnoza i terapia,

Terapia sygmatyzmu  międzyzębowego,

Terapia sygmatyzmu bocznego,

Diagnozy i terapia dzieci z uszkodzeniem słuchu w praktyce logopedy,

Praca z dziećmi z trudnym zachowaniem,

Szkolenie z zakresu komunikacji interpersonalnej i kulturowej.